Milieudefensie heeft in haar tijdschrift Downtoearth een kwalijke oproep aan haar donateurs geplaatst om zelf te gaan vissen. We hebben de redactie onderstaande brief geschreven.
Geachte Redactie,
De oproep aan uw donateurs in Down to earth van september j.l. om zelf te gaan vissen vind ik niet passen bij de doelstelling van Milieudefensie, die ons inziens gericht is op de bescherming van het milieu. Het milieu in ons dichtbevolkte land is er niet bij gebaat dat nog meer mensen er met een hengel en met primitieve slagwapens zoals een priest of een hamer of ‘een ander zwaar voorwerp’ er op uit gaan trekken om vissen te doden. Het milieu is er in tegendeel juist veel meer bij gebaat dat de in het wild levende dieren, in dit geval de vissen, zo veel mogelijk met rust gelaten worden. Er zijn door de mens immers al zo veel storende factoren in hun leefmilieu ingebracht. Ook de vissen zelf zitten er bepaald niet op te wachten om nog eens extra door onervaren mensen met allerlei slagwapens te worden afgeslacht.
Ik vind het een treurige zaak dat Milieudefensie de in het wild levende vissen nog louter als voedsel voor de mens lijkt te beschouwen en niet primair als dieren met een eigen intrinsieke waarde die we met respect moeten behandelen en zoveel mogelijk ongestoord hun leven moeten laten leiden in hun leefmilieu.
Met vriendelijke groet,
Stichting Vissenbescherming
Ton Dekker (voorzitter)